На плажа се појавила преполовена ајкула, ја гризнало мистериозно чудовиште многу пати поголемо од неа

aaa-620x350-105803.jpg
На плажа во централна Флорида луѓето ги изнендила ајкула која испливала на плажата, но полу изедена. Поради тоа многумина се пуштиле во истражување на раните на ајкулата па набрзо почнало да се шири страв бидејќи сите се прашувале какво е тоа мистериозно чудовиште кое живее во длабочините на морето кое успеало ајкулата да ја прегриза на пола.
Ајкулата ја пронашол спасвачот на плажата кој прво помислил дека била гризната од поголема бела ајкула која  предходните денови била приметена во водите близу брегот. Со подоцнешните истражувања било докажано дека ајкулата ја гризнало непшто многу поголемо од неа.
Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail