На Славјански премиерно беше прикажана претставата „Европејци“

17546984_1544653095545431_5016812665936395706_o.jpg

На Меѓународен Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“ беше прикажана последната претстава од Театарски фестивал Билазора, кој се организираше по повод 27-ми март – Светскиот ден на театарот.

Претставата „Европејци“ е во изведба на Градски аматерски театар „Сцена 71“, Свети Николе и е во режија на Слободан Елисеев и текст на Мирољуб Недовиќ. Улогите ги толкуваат Игор Тошев, Стефан Ѓорчев, Маја Коцева и Лазар Андоновски.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail