На Славјански во Битола отворен фестивалот „Јас, Итар Пејо“

16700474_1479410468736361_8551239818217677751_o.jpg

На Меѓународен Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“ во Битола беше распишан конкурсот за првиот интернационален фестивал на сатирата, хуморот и карикатурата – „Јас, Итар Пејо” – 2017.

Како дел од програмата беше отворена изложба со 50 карикатури по повод 50 години творештво на Јордан поп Илиев, а настапија и истакнати афористичари, хумористи, сатиричари и карикатуристи.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail