На УТМС доделени декански пофалници и стипендии на најдобрите студенти

f9e310fcaf952f1bf42d7beb7f326e61_XL.jpg

По повод завршувањето на академската 2016-2017 година на Универзитетот за туризам и менаџмент-Скопје беше одржана свечена церемонија на која според методологијата на студирање на најдобрите студенти им беа доделени декански пофалници.

Под покровителство на фондот „Проф. д-р Љубе Миленковски” на победниците на натпреварот под мотото „Нај УТМС фотка” им беа врачени подароците, за освоено прво место 30.000,00 денари, за второ место 20.000,00 денари и за освоено трето место 10.000,00 денари.

Исто така на свечената церемонија беа претставени студентите од УТМС кои стипендирани од фондот „Проф. д-р Љубе Миленковски” ќе се вклучат во еднонеделна МВА едукативна програма на тема: „Лидерство и организациско однесување” на престижниот Maastricht School of Management во Холандија.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail