Најава за предавање на УТМС на менаџерот на човечки ресурси во „ВАН ХОЛ”, м-р Виктор Дојчиновски

a447639aac04605c6d357aff0e488df0_XL.jpg

На 22.05.2017 година во 11:30 часот во предавална 202 на УТМС пред студентите предавање ќе одржи м-р Виктор Дојчиновски, менаџер на човечки ресурси во „Ван Хол”.

Предавањето ќе биде на тема: Вештини на ефикасно интервјуирање.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail