Најава за прв академски чак

Prv_akademski_cas.jpg

Почитувани студенти на Универзитетот за туризам и менаџмент во Скопје,

Ни претставува особена чест да Ве поканиме да присуствувате на првиот академски час за академската 2019-2020 година.
Првиот академски час ќе се одржи на 01.10.2019 во 12:00 часот во Амфитеатарот на Универзитетот, на кој новите студенти ќе имаат можност да добијат детални насоки за престојните студии.
На новите студенти ќе им бидат доделени електронски индекси и детални информации за реализација на ефикасна и успешна настава.

Ви посакуваме успешна академска 2019-2020 година.
Академскиот тим на УТМС

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail