Најава за свечена промоција на дипломираните студенти и магистри на УТМС

Pokana_promocija_MKD.jpg

На 28 Октомври 2018 година во 19:00 часот во Македонска опера и балет во Скопје ќе се одржи свечена промоција на десетата генерација дипломирани студенти на прв циклус студии и на осмата генерација магистрирани студенти на втор циклус студии на Универзитетот за туризам и менаџмент во Скопје.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail