Најбогатиот човек на планетата живее тука: Ѕирнете во имотот вреден 195 милиони долари! (ВИДЕО)

Najbogatiot-chovek-na-planetata-zivee-tuka-DZirnete-vo-imotot-vreden-195-milioni-dolari-VIDEO.jpg

Најбогатиот човек на планетата живее тука: Ѕирнете во имотот вреден 195 милиони долари! (ВИДЕО)

Неверојатниот имот со куќа што ја изградил поранешниот сопственик на „Ворнер Брадрс“, а која пред неколку месеца наводно ја купил најбогатиот човек на планетата, Џеф Безос, малку е да се каже дека го одзема здивот!

Во Лос Анџелес, поточно во луксузниот кварт Бел Ер, се простира имот од 400 ари, на кој некогашниот сопственик на најголемата продуцентска куќа на светот си изградил куќа која сега е продадена за неверојатни 195 милиони долари.

На имотот што се вика „Чартвел“, се наоѓа куќа направена во француски стил од 18 век, со гостинска куќа која има 5 спални соби, вински подрум, мебел, слики и скулптури купени на аукции и неверојатен луксуз.

Доволни причини за да го погледнете следново видео, зар не?!

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail