Најдобрите дестинации за патување во 2018 година

fe.jpg

Листата е направена врз основа на рецензија на милиони нивни корисници низ целиот свет.

Веројатно и без поголеми изненадувања, на врвот на листата се најде Париз.

На корисниците им се советува во „градот на светлината“ да пробаат париско чоколадно пециво, да прошетаат по реката Сена и да ја посетат Ајфеловата кула.

На второто се најде Лондон, додека третото место го зазема Рим.

Во продолжение погледнете ја комплетната листa:

1. Париз, Франција

2. Лондон, Англија

3. Рим, Италија

4. Бали, Индонезија

5. Крит, Грција

6. Барселона, Шпанија

7. Прага, Чешка

8. Маракеш, Мароко

9. Истанбул, Турција

10. Њујорк, САД

11. Пукет, Тајланд

12. Ханој, Виетнам

13. Сијем Реап, Камбоџа

14. Јамајка

15. Плаја дел Кармен, Мексико

16. Лисабон, Португалија

17. Дубаи, Обединетите Арапски Емирати

18. Токио, Јапонија

19. Катманду, Непал

20. Хонгконг

21. Хургада, Египет

22. Њу Делхи, Инија

23. Куско, Перу

24. Рио де Жанеиро, Бразил

25. Сиднеј, Австралија

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail