Најевтината намирница помага за стомакот – За болки, надуеност и гасови

soda-bikarbona1yk67i67i676i7.jpg
Ако имате гасови и болки во стомакот спасот е во евтина намирница.
Земете чаша вода и ставете малку сода.Ако случајно немате сода при  рака, пробајте со газиран сок, односно неколку голтки или минерална вода.
Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail