Најкреативни маркетинг-кампањи за 2016 година

nike-free-flyknit-live-knitting-giant-billboard-shanghai-2.jpg

Маркетинг-кампањите последната година покажаа голема креативност и имагинација. Еве некои од најкреативните маркетинг-кампањи за 2016 година. Уживајте!

1. Промовирање и приближување на Винсент Ван Гог до посетителите

2. Како со музика се бори против Паркинсонова болест!

3. Ниe сме супер луѓе (трејлер за Параолимписките игри во Рио)
4.  Spotify – „Благодариме 2016 година, беше забегано“spotify campaign

Една од најдобрите маркетинг-кампањи се појави на крајот на минатата година.spotify campaign1Spotify искористи само дел од податоците кои ги има за да направи серија од реклами, односно билборди кои, всушност, се пораки од нивните „специфични“ корисници.

(Bizlife)

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail