Најпаметните гледаат седум лица за 2 секунди, колку пронајдовте вие?

zagatka.jpg

На социјалните мрежи се појави фотографија која е тест на интелигенција и која преку ноќ го освои интернетот.

Во прашање е слика од дрво на која се скриени човечки лица, а ретки се оние кои можат да ги пронајдат сите. Фотофрафијата е споделена милиони пати, а договорите се различни.

Меѓу лицата се Маргарет Тачер и Михаил Горбачов, а останатите во „Дрвото национални лидери“ се сокриени.

Колку успеавте да изборите вие?

Доколку не успеавте да ги пронајдете сите седум еве го решението.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail