Најстрашните згради во светот според BoredPanda!

zgr.jpg

BoredPanda го објави списокот на најстрашни згради на светот. Ние одбраме неколку, како Fort Alexander во Sankt-Petesburg кои освен што изгледаат застрашувачки влечат со себе и прилично страшни приказни за експериментирање со човечки лабаротории, додека за некои не се ни потребни додатни приказни, кои изгледаат како совршен дом на криминалци.

ОВАА ЛИСТА ПРИКАЖУВА СТРУКТУРИ КОИ ТРЕБА ДА СЕ ВИДАТ И ДА СЕ ЗАПРАШАМЕ: “ЗОШТО”?

Polygone Riviera, Франција

Mahanakhon Tower, Банког, Тајланд

Maison Saint-Cyr, Bruxelles, Белгија

ПРОТИВ АТОМСКА ПЕШТЕРА ВО ШВЕДСКА

Fort Alexander Sankt-Peterburg

Buzludzha, Белгија

Католичка црва во Пакс, Унгарија

Philadelphia City Hall, Philadelphia – САД

Поранешен истажувачки институт за експериментална медицина Берлин, Германија

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail