2.jpg

Овие неколку денови се во знак на почетокот на новата учебна година, период во кој учениците и студентите им се враќаат на своите обврски околу учењето.

Но, додека во нашите студентски домови студентите мака мачат со тамошните услови, таму некаде, ширум светот, постојат такви студентски домови чии станари не мора да размислуваат дали ќе има топла вода и доволно храна, туку можат да им се посветат само на своите академски обврски.

“Од ултра модерни апартмани до огромни дворови, овие градби се наменети за колку што е можно подобра стимулација на студентите кои престојуваат во нив”, пишува интернет порталот “Flavorwire”.

извор: точка.мк

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail