НАМАЛЕНА ВИДЛИВОСТ: Ако патувате -внимавајте на овие патни правци

20170120175132.jpg

Единствен проблем беше снегот, а сега се појави и друг.

Возачите да внимаваат посебно ако патувате кон планинскиот премин Плетвар . На овој патен правец поради појава на магла е намалена видливоста  на 100 – 120 метри.

Оа АМСМ велат дека сообраќајот на државните патишта се одвива отежнато а патниот правец Скопје-Македонски Брод преку ЈПУЗПП ЈАСЕН уште е непрооден.

На патиштата има остатоци од кашест снег, затоа прилагодете ја брзината и бидете внимателни.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail