Наташа Трбојевиќ и Златка Митева со два целовечерни концерти во Струмица и во Тетово

8bd746903c3f6e67d3c2a6dac57b16e7_XL.jpg

Доц. м-р Наташа Трбојевиќ на пијано и проф. м-р Златка Митева на флејта одржаа два концерти, едниот во концертната сала на ОМУ „Боро Џони“ во Струмица, а другиот во ДМУ „Тодор Скаловски – Тетоец“ во Тетово.

На програмата беа изведени дела од Луис Ган, Бетовен, Гоберт и Шуман.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail