Натопете ги врвовите од прстите во ладна вода – за 30 секунди ќе знаете дали сте здрави

prstvoda-125931.jpg

Врвовите на прстите потопете ги 30 секунди во ладна вода. Доколку станат сини или бели, значи дека имате проблем со циркулацијата.

Значајната промена на температурата или стрес, може да предизвикаат грчење на крвните садови, кои носат крв до прстите, носот или ушите.

Како резултат на тоа овие делови од телото не добиваат доволно крв и може да утрнат.

Направете ја оваа постапка за да видите дали можеби ве демне потенцијален срцев удар, па потоа задолжително посетете доктор.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail