Научниците потврдија: Лажичката за причествување од црква нема ни една бактерија

pricest-640x425-1.jpg

Истражувањето во Москва покажа сосема неверојатен факт, научниците кои ја испитале истата лажица од која сите верници се причестувале, виделе дека во неа не постои апсолутно никаков вирус или  каков било вид бактерии.

Нучниците останале зачудени откако неколку пати го повториле истражувањето и на неколку различни локации, а резултатот секогаш бил ист – немало никакви бактерии, што покажува дека Господ нѐ штити.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail