НАУЧНИЦИТЕ ТВРДАТ: Под Антарктикот се крие огромен мистериозен објект!

antartika-696x398.jpg

Научниците веруваат дека под антарктичкиот мраз се крие огромен објект кој би можел да го промени начинот на кој ја доживуваме историјата.

Огромната мисериозна “аномалија” најверојатно се наоѓа под големиот мраз во областа наречена “Вилксова земја”.

Некои истражувачи сметаат дека таму има остатоци од голем астероид, два пати поголем од оној кој ги уништил диносаурусите.

Ако е тоа точно, тој астероид предизвикал истребување на 96% од мосрките суштества на нашата планета и околу 70% од рбетниците.

Меѓутоа, луѓето со голема фантазија сметаат дека станува збор за огромна база на НЛО, па дури и за портал на мистериозниот подземен свет.

Она што е интересно е дека НАСА во 2006 година во Вилкинсовата земја воочила гравитациона аномалија која би требало да биде показател за присуство на огромен објект кој стои во кратер со длабочина од 480 километри.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail