Научно докажано: Ова се максималните години кои човекот може да ги доживее

starije-osobe_598744.jpg

Телото достигнува одредена граница на пропаѓање, по што не е можно враќање во претходна состојба.

Истражувачите од Медицинскиот факултет Алберт Ајнштајн во Њујорк спровеле истражување за да откријат зошто луѓето не можат да живеат подолго од 125 години.

Официјално најмногу години живеела е Французинката Џејн Калмент која починала во 1997 година во 123-тата година од животот.

Експертите велат дека едноставно не може да се живее подолго од 125 години бидејќи телото достигнува одредена граница на пропаѓање, по што не е можно враќање во претходна состојба.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail