2222naslovna.jpg

Студентите во Загреб нема да мора да чекаат за да го земат студентскиот договор, па ќе им биде овозможено договорот да го земат само со еден клик.

Студентскиот центар во Загреб на својата официјална страна објави дека од 1 февруари, студентите ќе имаат можност да преземат е- договор.

Досега студентите трпеливо чекаа во студентскиот сервис за да добијат договор, а од февруари може да го направат во својата соба.

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail