Не можеле да поверуваат што извлекле од вода, мутант риба со глава на гулаб

riba.png

Рибари од Кина додека биле на риболов од вода извлекле нешто што дефинитивно не очекувале, необично суштество.

Снимката покажува дека тие уловиле многу голема и необична риба со глава како на гулаб. Се верува дека мутант риба припаѓа на видот шаран кој е карактеристичен за слатката вода во деловите на Азија и Северна Америка, пренесува “Mirror”.

Откако ја снимиле, ја вратиле рибата во водата, а видеото е направено во градот Гуијанг во југозападна Кина.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail