Не ви требаат скапи препарати или цел ден за чистење: Направете го овој спреј и нема да имате прашина и пајажина

Ne-vi-trebaat-skapi-preparati-ili-cel-den-za-chistenje-Napravete-go-ovoj-sprej-i-nema-da-imate-prashina-i-pajazina.jpg

Не ви требаат скапи препарати или цел ден за чистење: Направете го овој спреј и нема да имате прашина и пајажина

Сите знаеме дека колку и да чистиме дома, по краевите и ќошевите се собира пајажина. Причина е прашината која паѓа, влакната, домашните миленичиња на кои им паѓаат влакна.

Единствен начин да се решите од ова во домот и да заштедите време, да го искористите на друго наместо на чистење, е да користите етерични масла.

Со нив прскајте ги местата каде се собираат пајажините, како и навлаките дома.

Ставете 700 мл. вода па додајте до 40 капки етерично масло.

Проблемот ќе биде решен.

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail