Неговата мајка по втор пат му даде живот: 81-годишна Македонка му донираше бубрег на својот син (ВИДЕО)

doniranje.jpg

81-годишна жена му даде втор живот на својот син. Пред два дена таа го донираше својот бубрег на синот.

-Мојата мајка, 81-годишната Павлина по втор пат ми дава живот, таа ме спаси и ми го донираше својот бубрег без размислување, раскажува Тоде Ѓорѓиев, пренесе Канал 5.

57-годишниот пациент на Клиниката за урологија раскажува за животот, со години бил на дијализа, последната шанса била само трансплантација.

Трансплантацијата ја направи доктор Сашо Дохчев заедно со тимот од Урологија.

Целата сторија погледнете ја на Канал 5

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail