Неколку совети за совршен винтиџ изглед

1-kako-da-postignete-vintazh-izgled-vo-vashata-modna-kombinacija-www.kafepauza.mk_.jpg

Винтиџот никогаш не излегува од мода. Без разлика колку модни трендови се менуваат, колку стари трендови се враќаат назад или пак, се создаваат нови, стилот кој го познаваме како винтиџ, а кој најмногу го врзуваме за периодот од 60-тите, па сѐ до 80-тите години, е секогаш актуелен и дава фантастичен изглед. Како и секогаш, па така и сега, тој е одличен начин за да го покажете вашиот стил, па во продолжение откријте кои се најдобрите парчиња за комбинација.

1. Во 80-тите години големите раменици и тоа како биле популарни. Можеби тие сега сосема го изгубиле своето значење и смисла, но со задоволство ги заменуваме со блузи, кошули и џемпери кои имаат додатоци и така создаваат рамената да изгледаат прилично широко, а тоа е еден од ретро, поточно винтиџ деталите.

2-kako-da-postignete-vintazh-izgled-vo-vashata-modna-kombinacija-www.kafepauza.mk_

2. Тие се и тоа како популарни. Винтиџ очилата ќе бидат совршен детаљ за да ги надополните вашите модни комбинации во текот на летните денови и така да создадете еден совршен изглед.

3-kako-da-postignete-vintazh-izgled-vo-vashata-modna-kombinacija-www.kafepauza.mk_

3. Тие се сѐ повеќе популарни, но и одлични за оваа прилика. Чантите кои имаат облик на куфер, корпа и воопшто форма која е прилично цврста, бидејќи сличен модел се носел и пред неколку децении, одлично одговара со вашиот винтиџ изглед.

4-kako-da-postignete-vintazh-izgled-vo-vashata-modna-kombinacija-www.kafepauza.mk_

4. Слободно вашите впечатливи модни комбинации комбинирајте ги со обувки кои се исто така во некоја впечатлива боја, облик, бидејќи ретро стилот целосно ви го дозволува тоа.

5-kako-da-postignete-vintazh-izgled-vo-vashata-modna-kombinacija-www.kafepauza.mk_

5. Секоја ваша класична, елегантна комбинација надополнете ја со некоја одлична, елегантна чанта, баш како што било тренд со комбинациите популарни во тоа време кога денешниот винтиџ било нешто ново.

6-kako-da-postignete-vintazh-izgled-vo-vashata-modna-kombinacija-www.kafepauza.mk_

6. Овој тренд кој моментално е и тоа како актуелен и сѐ повеќе можеме да го видиме на улиците, всушност доаѓа од периодот на 80-тите години, а тоа се фармерките со висок струк кои даваат посебно женствен и секси изглед. Затоа немојте да ги избегнувате, а без разлика со што ќе ги комбинирате ќе изгледате ретро и шик.

7-kako-da-postignete-vintazh-izgled-vo-vashata-modna-kombinacija-www.kafepauza.mk_

7. Секогаш можете со мал додаток на чипка на вашиот фустан, кошула или блуза да создадете одличен ретро изглед кој ќе го засакате и кој задолжително ќе го понесете ова лето.

8-kako-da-postignete-vintazh-izgled-vo-vashata-modna-kombinacija-www.kafepauza.mk_

8. Долгите, макси здолништа со разни дезени и мотиви се еден од најдобрите начини на кои можете да постигнете кул, ретро изглед. Освен тоа, одлично и доста пријатно ќе се чувствувате во текот на летните денови, па еве едно решение за тој проблем.

9-kako-da-postignete-vintazh-izgled-vo-vashata-modna-kombinacija-www.kafepauza.mk_

9. Широки ракави, кратки здолништа, ниски потпетици… Винтиџот е еден од најголемите трендови за оваа сезона, а важно е само да погледнете какви детали се „провлекуваат“ низ разните парчиња облека.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail