Несреќа на Попова Шапка: Девојка со хеликоптер донесена во болница

heliko.jpg

????????????????????????????????????

Страшна несреќа се случи во текот на вчерашниот ден на Попова Шапка, поточно на Титов Врв.

Полицијата денеска информира дека во 13 часот и 25 минути било пријавено дека на планината Попова Шапка на Титов Врв на местото „Бакардан“, женско лице се лизнало и паднало во дол, при што се здобило со повреди.

За среќа, девојката не била во животна опасност.

Се работи за 34-годишната Д.Д.П. која со хеликоптер е пренесена во болницата „8-ми Септември“-Скопје за укажување на лекарска помош.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail