Неверојатна снимка на бебе како пее во матката

Матка е најбезбедно место за развој на бебето, но е и интересно место за караоке. Кога ќе наполни 16 недели во стомакот, бебето има развиено сетило за слух.

Најновата студија спроведена од Институот Маркез зборува за тоа дека бебињата се во можност да реагираат на звуците кои доаѓаат однадвор и тоа додека се во матката, но не можат да слушнат музика.

Научниците затоа решиле музиката да ја спроведат до бебето по вагинален пат. Со помош на посебни камери, научниците воочиле дека бебето реагира на звук така што поинтензивно ги мрда устата и јазикот што изглед као пеење.

Музиката која била пуштена е една од ариите на Бах која им била пуштена на бебињата во стомак од 14 до 39 недела на бременост.

Што бебето било поблиску до излегување од матката тоа реакцијата на музиката била по воочлива со мрдање на лицето.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail