Неверојатна трансформација: Од бездомник до хипстер за неколку часа

img-325566.jpg

Хозе е бездомник од Шпанија, кој 25 години живее на улица. Тој доби нова шанса за почеток, откако со помош на пријател, целосно го промени физичкиот изглед.+

Салва Гарсија е сопственик на фризерски салон, тој му понудил на Хозе помош да се среди и избања. Кога Хозе подоцна се погледнал во огледало, не можел да поверува во тоа што го видел, сосема друг човек.

„Боже, јас ли сум ова?“, прашал Хозе по трансформацијата.

Тој сега добива финансиска помош од една шпанска компанија и не е повеќе на улица, пишува Bored Panda.

El espiritu de la plaza

Todos tenemos una historia.. y esta es una de esas que vale la pena contar.Hoy la salvajería cumple 3 años, y queremos compartir con vosotros nuestro proyecto más personal.nuestro resumen de estos 3 años es; el rodearte de buenas personas te hace feliz!

Posted by La Salvajería on Montag, 13. März 2017

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail