Нитробулет му ЕКСПЛОДИРАШЕ ВО ЛИЦЕ – За малку ќе го убиеше! (видео)

Nutribulet-povreda-620x350.jpg

Нитробулет, долго фален како блендер со голема силина и совршен за матење на домашни сосеви, на крајот можеше да биде фатален за едно момче, откако оваа направа му експлодираше во лице.

Елегантен и практичен, овој блендер помага да многу брзи и едноставно се подготви оброкот, но се испостави дека и не е така безбеден и дека често знае спонтано да експлодира.

Во неодамнешниот извештај на медиумите од Аделаида во Австралија, неколку луѓе ги зборуваа своите приказни како правеле рецепти од Нутрибулет прирачникот, користејќи ги производите на собна темперарура, но по блендирањето на сите содржината им стана толку топла да контејнерот каде била храната експлодирал а тие добиле страшни изгореници по лицето, вратот и рацете.

TT Adelaide | Nutribullet

Catch Up: Exploding bullets – shocking injuries from the world’s biggest-selling blenders. Stephanie Picone reports. www.todaytonightadelaide.com.au#TTAdelaide

Posted by Today Tonight Adelaide on Montag, 6. März 2017

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail