Носталгичари, на пазарот се враќа Нокиа 3310

198318050258a3191c630cf038624977_wide.jpg

Финскиот производител со ексклузивни права за продажба на телефони под брендот Нокиа планира да претстави четири нови модели на Светскиот конгрес на мобилни телефони во Барселона на крајот од овој месец.

Покрај Нокиа 6, која е лансирана во Кина, HMD планира да открие уште два уреда и тоа Нокиа 5 и Нокиа 3 со Андроид 7.0 Nougat оперативен систем и имаат послаби карактеристики и поволна цена.
Меѓутоа, најинтересниот од најавените уреди воопшто не е смартфон, туку модерна верзија на легендарната Нокиа 3310 која го освои пазарот на почетокот од милениумот.

По цена од најмногу 60 евра, оваа Нокиа ќе ги задоволи носталгичните корисници и оние на кои им е потребен резерверн “неуништлив” телефон.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail