Нов гурмански хит: Розов ананас!

czuj5aqwqaesse0.jpg

Како и се останато, новите гурмански трендови доаѓаат со брзина на светлината, а секој нареден е се пооткачен и почуден. Така ви го претставуваме розовиот ананас!

Ова чудо на генетскиот инженеринг на компанијата Дел Монте ги полуде трендстерите на интернет, а овие интересни ананаси се произведуваат во Коста Рика.

Тајната состојка што им ја додава чудесно розовата боја е ликопен, истата состојка која на доматите им ја дава црвената боја.

Подгответе се летото што доаѓа да биде исполнето со розови Пинаколада-коктели! :)

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail