Нов магичен трик – Вака на природен начин се бојадисуваат најубавите јајца (видео)

unnamed.jpg
Со текот на времето,домаќинките стануваат се покреативни и измислуваат мноштво техники, од интересни шарања со тревки, до врзувања во хулахопки и ластичиња за коса.
Оваа година интернетот полуде по најновиот хит на  бојадисување јајца со помош на пена за бричење!
Новата тхника пружа можност да се добијат јајца во сите нијанси, а во рекордно време оваа техника ја прегледале повеќе од 2 милиона луѓе.
Доколку ве загрижуваат хемикалиие од пената за бричење,истиот трик може да се направисо шлаг или слатка павлака.
Она што ви е потребно е пена за бричење, разнобојни бои за колачи, јајца со бела лушпа, а од помошен прибор една чинија, хартиена салфетаи две лажици.
Резултатите ќе ве воодушеват, ќе добиете најубави шарени Велигденски јајца.
Подетално, постапката погледнете ја на видеото:
Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail