Нов топол бран во Европа

zesko-702x336.jpg

Според прогнозата на Severe Weather Europe ,следната недела Европа ќе биде погодена од нов топлотен удар со температури за 8-10 степени над просечните за овој период од годината.

Во Германија и земјите на Бенелукс температурата ќе достигне и до 30 степени. Над 30 степени и во Италија , Унгарија и Франција.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail