Нов Зеланд нуди бесплатно патување за 100 луѓе, има само една финта!

nov-zeland-rabotnici-stranstvo-01.jpg

Доколку отсекогаш ви било желба да го посетите (или да се преселите во) Нов Зеланд, сега ви е шансата!

Технолошката индустрија во Велингтон, Нов Зеланд, регрутира експерти од целиот свет, и нуди еднонеделно бесплатно патување за 100 кандидати! Има само една мала финта – морате да докажете дека ја сакате работата и заслужувате интервју.

Овој проект го нарекоа “Глобална програма за привлекување на таленти”, и на 100 потенцијални кандидати ќе им биде платено патувањето и сместувањето во Нов Зеланд цела недела. Се бараат софтвер-девелопери, креативни директори, продукциски менаџери, аналитичари и дигитални стратези.

Доколку мислите дека вредите, или едноставно сакате да си ја испробате среќата, можете да аплицирате до 20 Март на www.wellingtonnz.com/work/looksee-registration/, а до тогаш еве ви видео за мотивација:

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail