Нова опција на Фејсбук која нема баш да ви се допадне

fejs.jpg

Се чини дека оваа опција ќе ја направи оваа апликација помалку популарна.

Отсега гледањето на туѓите фотографии на опцијата Стори нема да биде анонимно, односно вашиот пријател ќе знае за тоа.

Сигурно нема да ви биде пријатно, доколку помеѓу оние кои ја виделе вашата фотографија се нашол некој со кој сте поразговарале еднаш во животот.

На луѓето им е забавно да гледаат туѓи профили, без притоа некому да се правдаат за тоа. Но, отсега тоа нема да биде анонимно, а тоа на многумина нема да им се допадне.

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail