НОВА РАСПРОДАЖБА ВО УЈП: Се продаваат повеќе од 20 автомобили

434245-vo-oktomvri-prodadeni-114-milioni-avtomobili.jpg
Управата за јавни приходи на 12 мај ќе одржи јавна аукција и комерцијална продажба на предмети запленети од даночни обврзници.
На аукцијата ќе бидат понудени автомобили со почетни цени од 1.000 евра нагоре, цистерни со почетни цени од 13.000 евра па нагоре и виљушкари за 4.000 евра.
Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail