Нова синтетичка дрога ги претвора луѓето во „зомбија“ (Вознемирувачко видео)

Шокирачки снимки од англискиот град Нотингем го покажуваат вџашувачкиот ефект на нова синтетичка дрога врз луѓето, пренесува „Дејли Меил“.

Видеото го снимил случаен минувач.

На него се гледа како еден од „храбрите” лежи на улица свртен со лицето надолу, додека друг си „гушнал“ една корпа за отпадоци и не може да се „одлепи“ од неа. Луѓето залудно се обидуваат да им помогнат.

Видеото објавено на „Фејсбук” предизвика стотици коментари од загрижени луѓе.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail