Нова уметност: Црта куцајќи на машина за пишување

Nova-umetnost-Crta-kucajkji-na-mashina-za-pishuvanje.jpg

Нова уметност: Црта куцајќи на машина за пишување

Портрет нацртан на машина за пишување? И тоа го има. Индиски уметник црта токму на тој начин.

Овој Индиец од градот Бенгалури не црта во буквална смисла на зборот, туку тој едноставно куца на машина за пишување. И така создава уметнички дела, односно портрети на познати личности.

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail