Нова вест: Пиво и по 19 часот!?

crop-311693-pivo.jpg

ПИВО ПОСЛЕ 7ч/9ч! – под ова име педесетина поддржувачи поптишуваат он-лајн петиција која се очекува да биде масовно потпишана и испратена до Владата и Собранието.

Целта на оваа петиција е да се врати старото законско решение за продажба на алхохолни пијалоци во случајот пивото и по 19 часот.
Па, што чекате? Доколку ја поддржувате оваа петиција потпишете се тука!
Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail