Новогодишен концерт на градски дувачки оркестар

gradski-duvacki-orkestar.jpg

Градскиот дувачки оркестар вечер во Денсинг салата на МКЦ ќе го одржи традиционалниот Новогодишен концерт.

На репертоарот се наоѓаат дела на Добсшески, Милер, Харисон, Макартни, Леј, Моцарт, Андерсон, Манквина, Верди, Штраус, Ленон, Елингтон…

Концертот ќе трае околу еден час, а влезот е слободен.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail