Објавени првите фотографии од рускиот теренец „aурус командант“

ruski.jpg

Министерството за трговија и индустрија ги објави првите официјални фотографии од теренското возило „aурус командант“, а зад воланот седна лично министерот Денис Мантуров.

Тоа ќе биде петтото возило од семејството „Aurus“. За жал, освен изгледот, за  „командант“ не се знае многу, освен дека е наречен во чест на една од кулите на московскиот Кремљ (Командантска кула – рус. Комендантская башня) и дека го движи мотор од осум цилиндри, 4,4 литри и 600 коњски сили.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail