Очајно се бараат работници – Како до работа во Германија?

rabotnici.jpg

Невработеноста во Германија паѓа, а листата со дефицитарни професии е сѐ пополна. Дали Германија е подготвена за нов бран гастарбајтери?

Кој наоѓа лесно работа во Германија? По кого „плаче“ германскиот пазар за труд и како да се стигне до работа? Преку новото видео #DE-facto запознајте се со фактите и расчистете со некои од митовите:

ВИДЕО  НА ОВОЈ ЛИНК

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail