Одбележување 68 години од основањето на Скопскиот универзитет

ukim.jpg

Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје денеска одбележува 68 години од основањето на Универзитетот и Денот на светите Кирил и Методиј.

По тој повод во Универзитетскиот кампус во Скопје ќе се одржи молебен посветен на светитите браќа Кирил и Методиј со кој ќе чиноначалствува архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан, како и научна деба на тема „Импакт-фактор:да или не?“.

Свечената академија по овој повеќе ќе се одржи вечерва во МОБ.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail