ОДЛИЧЕН БИЗНИС: Собирај ги во МАКЕДОНИЈА и продавај ги за 100 ЕВРА

bug1.jpg

Во светот има колекционери на се и сешто, па дури и на инскети и разни “бубачки“. Интересот на врвните колекционери стигна и до Македонија бидејќи за една бубачка тие се спремни да платат од 30, 50, 60, но и повеќе од 100 долари, јавува порталот еМагазин.

Во нашата земја постојат голем број љубители на ова хоби на собирање инсекти. Меѓутоа, зошто да биде само хоби кога може да прерасне во бизнис? Имате повеќе инсекти? Зошто дел од нив да не ги изложите на популарната веб страница за тргување eBay каде што можете да заработите од 1.500 до 7.000 денари за една бубачка – во зависност од нејзината реткост.
Задоволството од овој бизнис е обостран бидејќи постојат луѓе кои навистина би платиле многу за да поседуваат некој уникатен инсект, а од друга страна се наоѓаат и луѓе кои можат да заработат многу лесно – секако доколку сакаат професионално да се занимаваат со собирање на инсекти.
Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail