ОДЛИЧНИ ВЕСТИ: Пoтпишан договор за вработување во Германија само со МАКЕДОНСКИ ПАСОШ

BER-Reichstg-lwn-800.jpg

Деновиве, одлични вести стигнаа од Агенцијата за посредување при вработување во земјата и странство ВЕНЕРА. Од таму соопштија дека е потпишан договор со германскиот работодавец Бургер Кинг со кој македонците само со македонски пасош ќе можат да најдат вработување во сите градови од Германија.  

Ова претставува навистина одлична шанса за сите кои имаат желба да ја почуствуваат културата на оваа прекрасна земја, но и да заработат навистина висока заработувачка за само неколку месеци.

Сите кои имаат желба за работа можат да аплицираат на едноставен начин преку испраќање на кратка биографија и скениран пасош.
Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail