Одржан концерт на ФМУ – Скопје – „Вечер на Росини“

Odrzan-koncert-na-FMU-Skopje-Vecher-na-Rosini-.jpg

Одржан концерт на ФМУ - Скопје - „Вечер на Росини“

На 9.5.2018 година, во концертната сала на ФМУ – Скопје се одржа концерт во рамките на циклусот „MUSICA VIVA“. Концертот беше насловен „Вечер на Росини“ на кој настапија студентите од вокално – инструменталниот оддел од класите на: проф. м-р З. Пехчевски, проф. м-р В. Ѓиновска Илкова, проф. м-р С. Темков, проф. м-р С. Петровска Галиќ, доц. м-р А. Дурловски и доц. м-р Е. Атанасовска Ивановска а во пијано придружба на А. Наунов, С. Баковски и А. Велиновска

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail