Одржан концерт на Камернот оркестар „Солисти на ФМУ“

Odrzan-koncert-na-Kamernot-orkestar-Solisti-na-FMU-.jpg

Одржан концерт на Камернот оркестар „Солисти на ФМУ“

На 8.5.2018 година во малата сала на Македонската филхармонија со почеток од 20 часот,  се одржа  концерт на Камернот оркестар „Солисти на ФМУ“ под диригентското водство на проф. м-р Борјан Цанев. Како солисти настапија студентите: Љубица Делева, Лида Алиу, Пандорка Јанаќиева, Јана Каевска и Димитар Михајловски од класите на проф. м-р Страшо Темков, проф. м-р Олег Кондратенко и проф. м-р Љубиша Кировски.

Извор: http://www.fmu.ukim.edu.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail