Одржана манифестацијата „Бесмртен полк“ во Битола

Odrzana-manifestacijata-Besmrten-polk-vo-Bitola.jpg

Одржана манифестацијата „Бесмртен полк“ во Битола

По повод Денот на победата над фашизмот, 9-ти мај, на плоштадот „Магнолија“ во Битола беше организирана манифестацијата Бесмртен полк.

Во организацијата на Бесмртен полк, покрај нашите студенти, учествуваа и студентите од нашите партнерски универзитети од Тамбов и Липецк, Регионално здружение за македонско – руско пријателство „А.А Ростковски“ и Сојуз на здруженија за македонско-руско пријателство во Р. Македонија.

Манифестацијата беше поддржана од Амбасадата на Руската Федерација во Р. Македонија и од Почесниот конзулат на Руската Федерација во Битола.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail