Оглас за пракса во МКхост

Oglas-za-praksa-vo-MKhost.png

Оглас за пракса во МКхост

МКхост објавува отворен конкурс за пракса со можност за вработување, за повеќе позиции.

Секој активен студент или дипломиран може да аплицира за соодветната позиција.
Кои позиции се отворени за аплицирање?

Повеќе детали и информации околу секоја од позициите може да се најдат на соодветниот линк.

Што значи да се биде дел од тимот на МКхост?

Работата во МКхост е исполнета преку пријателска, динамична и тимски организирана средина, со можности за персонално и професионално унапредување.

Дополнителни информации

Работното време во МКхост е од понеделник до петок, 08:30-16:30. Праксата е во времетраење од 2 месеци, за што практикантот добива месечен надомест од 6000 денари.

Изборот на почетен датум за пракса е флексибилен и по договор помеѓу МКхост и практикантот. По завршување на периодот за пракса, постои можност за вработување.
Како да аплицирам?

Испрати го твоето CV со назнака во наслов за соодветната позиција на  [email protected]

најдоцна до 10.05.2018.

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail