Оглас за работа кој ги руши сите табуа: Ќе се изненадите и вие кога ќе прочитате што бара работодавецот!

oglas-za-rabota-117386.jpg

Оглас за работа кој појави на социјалните мрежи ги руши сите табуа.

Имено, поради тоа што владее фама дека во трговските работни места воглавно се нудат на млади и што повеќе атрактивни девојки, без разлика на на умешноста, огласот кои се појави на Фејсбук тоа го демантираше.

Еве за што се работи и што пишува во огласот:

– Потребна е фина госпоѓа за работа во малопродажен објект во окоината на Ужице. Бараме „стара школа“ на трговец. Идеално би било личноста да има барем 45 години. Може и некоја повеќе, но некоја помалку. Би било добро да сака луѓе и да ја сака својата работа, но и да знае нешто од текстил. Да не и е тешко да симне 50 артикли од полиците и сето тоа после стрпливо да го врати. Да не ги превртува очите во 8 наутро, додека става маскара или контактни леќи. Некако веруваме дека барем малку рамнотежа или правда би била задоволена ако станува збор за некоја фина госпоѓа која е неправедно, во предходните турбулентни години, заменета со млада. бараме личност која – знае на секој да каже Вие, а умее стоечки  да поднесе ако некултурниот муштерија и каже Ти – нема страв од платежни картички и се она што новото време го донело – знае дискрцијата е дел о воспитувањето и дека е дел од тимот на заедничката задача, а не позајмена работна сила која живее од први до први. Бараме лојалности поштување на хиреархијата, нудиме редовно плаќање и поштување на приватноста. Доколку се разболи, од нас нема да добие отказ, туку килограм лимуни, пишува во огласот.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail